Dnešek v MSK ve znamení jednání dobrovolných hasičů, www.pozary.cz, 20.3.2010

20.03.2010 08:08

Dnes se koná v pěti (z šesti) okresech Moravskoslezského kraje jednání Shromáždění delegátů sborů dobrovolných hasičů. Toto jednání se koná jednou za pět let, má bilanční a volební charakter.  Bude zde hodnocena celková činnost okresních Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska v uplynulém funkčním období let 2005–2010 (přesah do března).  

Jednání  se uskuteční (obvykle od 9:00 do 14:00 hodin) v těchto okresech:  

  • Bruntál - v budově Okresního sdružení hasičů v Bruntálu - 54 delegátů
  • Frýdek-Místek -  v KD ve Staříči - 148 delegátů
  • Karviná - v KD v Rychvaldě - 69 delegátů
  • Nový Jičín - v KD v  Bílovci - 132 delegátů
  • Ostrava-město - v KD ve Vratimově - 95 delegátů 

Shromáždění  delegátů SDH je nejvyšším orgánem Sdružení hasičů  Čech Moravy a Slezska mezi sjezdy. Na jednání budou zvoleny nové výkonné výbory okresních sdružení pro období  let 2010–2015 a přijaty hlavní směry činnosti jednotlivých organizací pro toto období. Mezi pozvanými hosty jsou v jednotlivých okresech ředitelé územních odborů HZS MSK, starostové měst a obcí a zástupci Ústředí sdružení hasičů ČMS.

Celkem je v rámci Moravskoslezského kraje ve sborech dobrovolných hasičů bezmála 25 tisíc členů.  

Účast na jednání v Ostravě přislíbil primátor Statutárního města Ostrava Ing. Petr Kajnar.  

Jednání  Okresního sdružení hasičů ve Frýdku-Místku bude mít rovněž slavnostní charakter, neboť u této příležitosti předá  primátorka statutárního města Frýdek-Místek Ing. Eva Richtrová okresní organizaci prapor. 

Také  v Bílovci (okres Nový Jičín) navštíví jednání starostka města Bílovce Ing. Sylva Kováčiková.  

V sobotu 17. dubna 2010 se uskuteční krajské shromáždění představitelů okresních sdružení Moravskoslezského kraje. Veškerá volební a bilanční jednání vyvrcholí ve dnech 3. - 4. července 2010 (víkend), kdy se v aule VŠB–TU Ostrava uskuteční IV. sjezd Sdružení hasičů Čech Moravy a Slezska, které sdružuje v rámci ČR více než 335.000 dobrovolných hasičů.    

por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezského kraje 


-miw-